Online satış mağazaları için mal teslimi

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki muazzam gelişimin ardından yeni bir kavramla tanıştık: Online satış ya da diğer adıyla e-ticaret. Artık insanlar satın almak istedikleri ürünler için bulundukları kentteki AVM’leri, çarşıyı dükkan dükkan gezmek zorunda değil. İnternet üzerindeki sayısı hızla çoğalan online satış mağazalarını yani e-ticaret sitelerini ziyaret ederek, istedikleri ürünleri bulabiliyor, fiyatlarını karşılaştırabiliyor, dilediklerini satın alabiliyor. Üstelik 7 gün 24 saat.

Daha da önemlisi e-ticaret ile birlikte artık sınırlar yok oluyor. E-ticaret sitesi yardımıyla dünyanın herhangi bir noktasındaki alıcılar ile satıcılar buluşuyor, alışveriş yapıyor. Örneğin sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada ilgi göreceğine inandığınız bir ürüne sahipsiniz. Bir e-ticaret sitesi kurarak bu ürünü dünyanın herhangi bir noktasına pazarlayabilir, satışlarınızı katlayabilir, kazancınızı artırabilirsiniz.

İyi bir e-ticaret kargo anlaşması şart

Nitekim günümüzde e-ticaret sitesi açmak çok da zor değil. Bunun için belirli bir hukuki prosedürü yerine getirmek, bir e-ticaret yazılım altyapısı kullanmak (piyasada neredeyse ücretsiz olan yazılımlar dahi var) ve bir organizasyonel yapı kurmak gerekiyor. Ama zor olan bu yapıyı sürdürebilir hale getirmek, artan maliyetlerle başa çıkabilmek. Elbette birçok maliyet kalemi var. Hele ki yurtdışına satış yapıyorsanız, en önemli maliyet kalemlerinden birini kargo ücretleri oluşturuyor. Bu yüzden online satış mağazası sahiplerinin en baştan yurtdışı e-ticaret kargo anlaşmaları konusunu çözmesi şart.

Kargo anlaşması nasıl yapılır?

İyi bir kargo anlaşması için öncelikle iyi bir kargo firması bulmak gerekiyor. Bunun birkaç nedeni var:
İlk olarak seçeceğiniz kargo şirketi ile yapacağınız e-ticaret için kargo anlaşması uygun şartlar içeriyorsa, bu durum size ciddi bir maliyet avantajı sağlayacaktır. Bu yüzden size en uygun fiyatları veren kargo firmasını seçmelisiniz.
İkinci olarak eğer yurtdışına ürün pazarlamak istiyorsanız (yurtdışında yaşayan Türkler ciddi bir fırsat olabilir), bu kargo firmasının vereceği rakamların yurtdışına yapılacak gönderiler için de uygun olmasına dikkat edin.
Üçüncü olarak alacağınız hizmetin kalitesi de çok önemli. Size ve müşterilerinize yüksek kalitede hizmet verecek olan kargo firmasını seçin. Unutmayın siparişlerin teslimatı sırasında kargo firmanızın yaşatacağı olumsuzluk, size doğrudan müşteri kaybı olarak geri dönecektir. Gecikmiş siparişler, teslim edilemeyen gönderiler, yırtılan, hasar gören paketler… Müşteriler bu durumdan sizi sorumlu tutacaktır.
Son olarak kargo firmanızın teknolojik altyapısının güçlü olması, sizin organizasyonel yükünüzü hafifletecek, bu da size maliyet avantajı sağlayacaktır.
Ruslink Express tecrübesiyle yanınızda
Yukarıda iyi bir e-ticaret kargo anlaşması için buna uygun bir kargo firmasını bulmak gerektiğini yazdık. İşte Ruslink Express, yurtdışına satış yapan online satış mağazaları için en doğru seçim!
Lojistik sektöründe 25 yıllık tecrübesi olan Ruslink Group bünyesinde yer alan Ruslink Express, online satış mağazalarına (B2B ya da B2C) kaliteli, güvenilir ve hızlı bir hizmet sunuyor. Üstelik Ruslink Express bütün bunları en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyor. Müşterilerinize ulaştırmak istediğiniz gönderileri dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor.
Eğer siz de bir online satış mağazasına sahipseniz ya da yeni bir online satış mağazası açmayı planlıyorsanız mutlaka bizi arayın. Kaliteli hizmetimiz ve uygun fiyatlarımız ile size en uygun çözümleri sunacağımızı göreceksiniz. Bize http://www.ruslinkexpress.com web sitemizdeki formları doldurarak ya da +90 (212) 470 30 00 numaralı telefonumuzu arayarak ulaşabilirsiniz. Deneyimli uzman kadromuz size yardım etmekle mutluluk